Sparta Rotterdam - FC Twente
zondag 22 februari 2009
![]() |
Sparta Rotterdam - FC Twente Eredivisie 1 - 2 |
![]() |
De wedstrijd
De uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam heeft FC Twente zondagmiddag drie punten opgeleverd. Op Het Kasteel werd het 1-2 in een met name in de tweede helft vermakelijk duel. De eerste Twentse treffer kwam op naam van Spartaan Sander van Gessel die in eigen doel schoot, Ruud Knol scoorde uit een penalty tegen. In de slotminuut zorgde Theo Janssen voor 1-2.

FC Twente begon het duel met twee wijzigingen in het elftal ten opzichte van de wedstrijd in Marseille. Cheick Tioté en Douglas begonnen op de bank en hun plekken werden ingenomen door Theo Janssen en Peter Wisgerhof. Bij Sparta, de nummer dertien van de Eredivisie, ontbraken Joey Godee en Jerold Promes door schorsingen.
Geholpen door Sparta-verdediger Sander van Gessel kwam FC Twente al na enkele minuten op voorsprong. Eljero Elia zette vanaf links laag voor en de onfortuinlijke Van Gessel gleed de bal achter zijn eigen doelman Cassio Ramos. De vroege voorsprong kwam uiteraard goed uit voor de Tukkers, met een zware Europacupwedstrijd in de benen. Het was echter Sparta dat na de 0-1 de kopjes niet liet hangen en het initiatief nam.
Dat resulteerde al gauw in enkele goede kansen voor de formatie van Foeke Booy. De Sparta-voorhoede, bestaand uit snelle en handige spelers als Duplan, Poepon en John, sneed enkele keren gevaarlijk door de Twentse defensie. FC Twente kon hier weinig tegenover stellen, het kwam niet verder dan een aardig schot van Elia, dat echter makkelijk gestopt kon worden door Ramos. Na een half uur kwam Sparta op gelijke hoogte, toen Rajkovic een overtreding beging in het strafschopgebied. Ruud Knol schoot de toegekende strafschop beheerst binnen.
In het restant van de eerste helft veranderde het spelbeeld niet, Sparta had het initiatief en Twente oogde vrij machteloos. Twee wissels in de rust waren dan ook geen onlogische maatregelen van Steve McClaren. Kenneth Perez en Wout Brama bleven in de kleedkamer achter, Youssouf Hersi en Cheick Tioté kwamen in het veld.
De wissels hadden zichtbaar effect op de wedstrijd. Hoewel Sparta uiterst gevaarlijk bleef, kreeg het weinig grote kansen meer. Twente echter, kreeg kans na kans. Door slordigheid en pech bleef een tweede treffer voorlopig uit. Wisgerhof (kopbal net naast), Nkufo (uitstekende redding Ramos) en Elia (slordige afronding) wisten allen het net niet te vinden. Het spel van Twente was enigszins slordig te noemen.
De wedstrijd was echter wel een stuk vermakelijker dan in de eerste helft, met op en neer golvend spel en gevaarlijke afstandsschoten van de Rotterdammers. Hoe meer de slotfase in zicht kwam, hoe meer Sparta zich leek neer te leggen bij een gelijkspel. De ploeg wisselde uiterst langzaam en het was Twente dat als enige voor de winst leek te gaan. Deze instelling werd uiteindelijk beloond in de laatste minuut van de officiële speeltijd, toen Theo Janssen de 1-2 binnenschoot.
Het betekende voor FC Twente de eerste competitiezege bij Sparta sinds 1996 en de veertiende opeenvolgende competitiewedstrijd zonder nederlaag. Drie belangrijke punten voor de mannen van Steve McClaren, die aanstaande donderdag weer aan de bak mogen in de thuiswedstrijd tegen Olympique Marseille.

Foto's: Bas Everhard
Gegevens van de wedstrijd
| Toeschouwers: | 10.145 |
| Scheidsrechter: | S. Gumienny (België) |
| Gele Kaarten: | Slot, Vermes (Sparta Rotterdam), Janssen, Rajkovic, Perez, Tioté, Hersi (FC Twente) |
| Rode Kaarten: | |
| Doelpunten: | 4’ 0-1 Van Gessel (e.d.) 31’ 1-1 Knol (penalty) 90’ 1-2 Janssen |
| Opstelling Sparta Rotterdam: | Ramos, Vermes, Van Gessel, Knol, Jaggy, Strootman (85' Rose), Slot (78' Rutjes), Falkenburg, Duplan (78'Abdul), Poepon, John. |
| Opstelling FC Twente: | Boschker, Stam (83' Douglas), Wisgerhof, Rajkovic, Braafheid, Brama (46' Tioté), Perez (46' Hersi), Janssen, Arnautovic, Nkufo, Elia. |


