FC Twente moet zich opmaken voor play-offs
FC Twente moet zich opmaken voor de play-offs. De ploeg van Trainer/Coach Steve McClaren verloor zondag op de laatste speeldag van het seizoen bij VVV-Venlo (4-2) en eindigde zo op een zesde positie. Komende weken kan via de play-offs alsnog een Europees ticket in de wacht worden gesleept. FC Twente kwam in Venlo op voorsprong door een doelpunt van Leroy Fer. Kort voor rust maakte Wildschut gelijk, waarna Nacer Chadli vroeg in de tweede helft de 1-2 maakte. Via Danny Holla, Steven Berghuis en Uchebo veroverde de thuisploeg de drie punten.
FC Twente, dat in verband met het overlijden van clubman Bennie Snippert rouwbanden droeg, begon het duel in Venlo met een basiself die op twee plaatsen afweek van het duel met sc Heerenveen. Glynor Plet verving de zieke Luuk de Jong, terwijl Nicky Kuiper in plaats van Dwight Tiendalli begon. Het duel kwam langzaam op gang. Hoewel er voor VVV-Venlo, dat hoe dan ook via de play-offs degradatie moet zien te voorkomen, niets meer op het spel stond, trokken de Venlonaren zich terug op de eigen speelhelft. FC Twente kreeg daardoor het spel opgedrongen en de opdracht de Limburgse muur zien te slechten.


Hoewel de Tukkers een overvloed aan balbezit hadden, duurde het geruime tijd voordat de ploeg daadwerkelijk tot doelrijpe kansen kwam. De eerste dertig minuten probeerden de Tukkers het wel, maar stond er keer op keer een Venloos been in de weg bij de eindpass. Na 31 minuten kon Roberto Rosales over de rechterkant doorkomen. Met een afgemeten voorzet stelde hij Leroy Fer in staat de bal binnen te schieten.
Wat volgde was een kwartier waarin FC Twente via een afstandsschot van Emir Bajrami gevaarlijk was, maar er verder nagenoeg niets gebeurde. Terwijl de speeltijd van de eerste helft nagenoeg verstreken was, kwam VVV-Venlo uit het niets op gelijke hoogte. Uche Nwofor glipte langs Douglas en bereikte de vrijstaande Yanic Wildschut. De aanvaller schoof de bal vervolgens in het net.

FC Twente wist het eigen deel van de opdracht al snel uit te voeren. Na drie minuten in de tweede helft was het Wesley Verhoek, ingevallen voor Bajrami, die met zijn voorzet Nacer Chadli in staat stelde FC Twente opnieuw aan de leiding te brengen. Het vrijuit spelende VVV-Venlo kwam na een uur weer op gelijke hoogte. Een corner werd door Danny Holla binnen gekopt. Kort daarna werd het bijna 2-3 voor FC Twente. Opnieuw stond Rosales aan de basis. Van dichtbij raakte Fer de paal. In de laatste fase van het duel ging FC Twente op jacht naar de winnende treffer. Een inzet van Douglas uit een corner werd ternauwernood door van de lijn gehaald en een hard schot van Wout Brama werd door doelman Dennis Gentenaar gestopt. Met nog zes minuten te spelen zette Steven Berghuis, op aangeven van invaller Michael Uchebo de wedstrijd op zijn kop (3-2). In de slotminuut vond VVV Uchebo, die met een hard schot de 4-2 binnenschoot en de wedstrijd daarmee definitief besliste. FC Twente kan zich op gaan maken voor de play-offs.




Foto’s: Kees Tetteroo
FC Twente op bezoek bij VVV-Venlo
Zondagmiddag staat in de Eredivisie de laatste speelronde op het programma. FC Twente reist dan af naar Venlo, om 14.30 uur spelen de Tukkers tegen VVV-Venlo. Het treffen staat onder leiding van scheidsrechter Ruud Bossen.
De tegenstander
VVV-Venlo wil proberen hoger te eindigen dan afgelopen seizoen (17e). De Venlonaren hoopte zich te handhaven zonder de play-offs om promotie/degradatie te hoeven spelen. De club zat tijdens de transferperiode dan ook niet stil. Zo werd Andrei Mei op huurbasis overgenomen van Internazionale. Verder kwamen Barry Maguire (FC Utrecht), Marcel Meeuwis (Borussia Mönchengladbach), Rogier Molhoek (Vitesse) en Yannick Wildschut (FC Zwolle) over. In de winterstop kwamen Danny Holla (FC Groningen) en Steven Berghuis (FC Twente) naar Venlo. Bovendien besloot Wilko de Vogt deze zomer de overstap van FC Twente naar Venlo te maken. Desondanks zag VVV sterkhouder Ruud Boymans vertrekken naar AZ. Daarbij zag het ook huurlingen Youssef El-Akchaoui (sc Heerenveen), Funso Ojo (PSV) en Balasz Toth (RC Genk) terugkeren naar hun werkgever.
De prestaties
In de tiende speelronde boekten de Venlonaren dit seizoen hun eerste overwinning. Wel werd er 2-2 gespeeld tegen Ajax en kwam PSV niet verder dan 3-3 in Stadion De Koel. RKC Waalwijk was het eerste slachtoffer voor de mannen van trainer Ton Lokhoff. In eigen onderkomen was de ploeg met 4-1 te sterk voor de Waalwijkers. Direct daarna volgde wederom een negatieve periode voor VVV. Alleen tegen Excelsior (0-0) werd een punt gepakt, maar NAC Breda, FC Groningen, De Graafschap en Heracles Almelo waren te sterk. Vervolgens boekte het een 2-0 zege op Roda JC Kerkrade. In de laatste wedstrijd voor de winterstop verloor het met 2-0 van NEC. Het hervatte de competitie uitermate goed met een 2-1 zege op Feyenoord. Na twee nederlagen op rij volgde een reeks van vier overwinningen. Door Roda (3-1) werd het weer terug op aarde gezet. Dat luidde direct zeven nederlagen op rij in. Twee weken geleden wonnen de manschappen met 2-1 van ADO Den Haag. Afgelopen woensdag was Ajax in eigen huis met 2-0 te sterk.
Nacompetitie
Wat het resultaat ook zal zijn zondagmiddag, de opponent van de Tukkers zijn zeker van de nacompetitie. De club zal op de zestiende plaats eindigen en treft in de duels om promotie/degradatie SC Cambuur of MVV Maastricht. VVV speelde in haar historie al vijftien maal eerder in de nacompetitie. Vorig seizoen was het eveneens overgeleverd aan het spelen van play-offs, daarin bedwong het lijfsbehoud voor de Eredivisie.
Historie
Twaalf keer eerder moesten de Enschedeërs afreizen naar VVV. De thuisploeg won daarvan één duel, FC Twente ging met vijf zeges aan de haal en zes keer werden de punten gedeeld. De enige overwinning van de Venlonaren was op 11 april 1977 (1-0). Gerrie van Rosmalen tekende destijds voor de enige treffer. Eerder dit seizoen werd het 4-1 voor FC Twente. Bryan Ruiz maakte in dat duel zijn laatste treffer voor Twente.
Wedstrijdinformatie
VVV-Venlo – FC Twente
Aanvang: 14:30
Locatie: De Koel, Venlo
Scheidsrechter: Ruud Bossen
Laatste 5 ontmoetingen in Venlo:
11-09-2010 VVV-Venlo – FC Twente 1-2 (1-1)
03-04-2010 VVV-Venlo – FC Twente 0-2 (0-1)
11-03-2008 VVV-Venlo – FC Twente 0-2 (0-1)
19-12-1993 VVV-Venlo – FC Twente 0-0 (0-0)
26-10-1991 VVV-Venlo – FC Twente 3-4 (1-0)
FC Twente speelt op zondag 6 mei de uitwedstrijd tegen VVV-Venlo. De wedstrijd begint om 14.30 uur. De kaartverkoop voor FC Twente-supporters loopt via de balie van Service & Ticketing in de Fanshop van De Grolsch Veste. Op vertoon van een (S)CC kan er een toegangskaart worden gekocht. Uitkaart is verplicht.
In totaal zijn er 550 toegangskaarten beschikbaar en 100 autokaarten. Aan de uitgifte van de autokaarten is geen minimale of maximale afname verplicht.
Buscombi (Vertrek 11.00 uur vanaf De Grolsch Veste)
Prijs: €34,- per kaart (toegangskaart € 13,50 + € 18,50 bus en € 2,- risicotoeslag).
Autocombi
Prijs: € 15,50,- (kaartprijs € 13,50,- + € 2,- risicotoeslag).
Omwisselpunt Autocombi
Shell “Kempke” (De Jong Petrol Service BV) tussen Arnhem en Nijmegen aan de A 325. Omwisselen tussen 12:30 uur – 13:00 uur.
Kijk deze wedstrijd live op PC, Mac, laptop of tablet
Online Eredivisie kijken buiten Nederland?
Woon je in het buitenland of ben je tijdelijk buiten Nederland? Ook dan kun je de Eredivisie wedstrijden van FC Twente live bekijken via
Livesport TV. Op Livesport.tv kun je een maand- of seizoensabonnement nemen voor alle Eredivisie wedstrijden in die periode.
Living outside The Netherlands?
Great news for the international fans of FC Twente!
LIVESPORT.TV, the provider of Live Official sports Online, has partnered with us to bring our international fans their offering. So now you can watch all the FC Twente games in the Dutch Eredivisie Live, Online and in High Quality.
LIVESPORT.TV is the official online broadcaster of the Eredivisie outside of The Netherlands. That means that your subscription will include all of the Eredivisie games this season.
LIVESPORT.TV also offers selected highlights, just in case you missed the game. All this means that our fans abroad can enjoy all our games in high quality over the internet. You can even connect your computer to your TV and watch it on your big screen. Your subscription will include access to
LIVESPORT.TV’s 30 other channels which include sports such as Handball, Football, Hockey, Rugby etc. Watch the highlights for free and watch the games live with
LIVESPORT.TV. An essential for the loyal fan!
| GBP (UK) | EUR (Euro-countries) | USD (rest of the world) |
| Per maand: | 4.99 | 5.99 | 8.99 |
| Per seizoen: | 50,- | 60,- | 90,- |
Zo 6 mei 2012 14:30 Seacon Stadion - De Koel - |
VVV-Venlo | | | | FC Twente |
 | 4 | - | 2 |  |
Verslag
Foto's
Opstelling |
VVV-Venlo| Rugnr.. | Naam | Positie | | 1 | Dennis Gentenaar | Keeper | | 2 | Michael Timisela | Verdediger | | 3 | Maya Yoshida | Verdediger | | 7 | Steven Berghuis | Aanvaller | | 8 | Marcel Meeuwis | Middenvelder (C) | | 9 | Uche Nwofor | Aanvaller | | 12 | Ismo Vorstermans | Verdediger | | 17 | Quin Kruysen | Middenvelder | | 20 | Jeffrey Leiwakabessy | Verdediger | | 30 | Yanic Wildschut | Aanvaller | | 23 | Danny Holla | Middenvelder |
| FC Twente |
Wisselspelers |
VVV-Venlo| Rugnr.. | Naam | Positie | | 5 | Niels Fleuren | Reserve | | 6 | Ken Leemans | Middenvelder | | 10 | Robert Cullen | Reserve | | 11 | Bryan Linssen | Reserve | | 14 | Michael Uchebo | Aanvaller | | 16 | Wilko de Vogt | Reserve | | 31 | Alexander Emenike | Verdediger |
| FC Twente |
Scheidsrechters |
| Naam | Functie | | Ruud Bossen | Scheidsrechter | | Roger Geutjes | Lijnrechter | | Marco Buijk | Lijnrechter | | Rob Dieperink | 4e Official |
| |
Scorebord
| Aftrap | | 1' | | Aftrap |
| Geel Ismo Vorstermans (Spelbederf) | | 26' | | |
| 0 | 31' | 1 | Doelpunt Leroy Fer (Assist Roberto Rosales) |
| Doelpunt Yanic Wildschut (Assist Uche Nwofor) | 1 | 45' | 1 | |
| Einde periode | | 48' | | Einde periode |
| Wissel Alexander Emenike ( Ismo Vorstermans) | | 46' | | |
| | 46' | | Wissel Wesley Verhoek ( Emir Bajrami) |
| Aftrap | | 45' | | Aftrap |
| 1 | 48' | 2 | Doelpunt Nacer Chadli (Assist Wesley Verhoek) |
| Doelpunt Danny Holla (Assist Steven Berghuis) | 2 | 61' | 2 | |
| | 67' | | Wissel Willem Janssen ( Denny Landzaat) |
| Wissel Michael Uchebo ( Uche Nwofor) | | 83' | | |
| Doelpunt Steven Berghuis (Assist Michael Uchebo) | 3 | 84' | 2 | |
| Geel Steven Berghuis | | 85' | | |
| Wissel Ken Leemans ( Quin Kruysen) | | 86' | | |
| Doelpunt Michael Uchebo (Assist Yanic Wildschut) | 4 | 90' | 2 | |
| Einde periode | | 92' | | Einde periode |