RECENT NIEUWS

RSS Nieuwsfeed

FC Twente verslaat NAC


29-04-2008

FC Twente heeft met een zeer overtuigende 3-0 overwinning op NAC Breda een grote stap gezet richting de finale van de play offs. Nadat Wielaert voor rust de 1-0 scoorde, maakten Denneboom en Huysegems er in de tweede helft 3-0 van.

Het uitgangspunt voor FC Twente was duidelijk, een resultaat neerzetten dat perspectief biedt voor de return in Breda van aanstaande zaterdag. Tegen een tegenstander als NAC Breda zeker geen eenvoudige opgave, NAC staat bekend als een stugge ploeg die weinig weggeeft, maar zelf wel vaak weet te scoren.

De aanvallende intenties van FC Twente werden al na acht minuten getoond, toen Romano Denneboom na een geblokte vrije trap in tweede instantie de paal raakte. In de fase die volgde werd NAC steeds verder teruggedrongen en volgden de mogelijkheden voor de Tukkers elkaar op. Toch duurde het nog tot de 32e minuut voordat FC Twente op een, dikverdiende, 1-0 kwam. Opnieuw was het een vrije trap waar een kans uit voort kwam. Nadat Robbie Wielaert van dichtbij de binnenkant paal raakte, viel de bal binnen achter doelman Ten Rouwelaar.

Ook in het vervolg van de eerste helft was het FC Twente dat oppermachtig was. Kort voor rust was het opnieuw de paal, die zowel de inzet van Luke Wilkshire als N’Kufo in de weg stond. Zo bereikte FC Twente de rust met de gewenste voorsprong, maar ook in de wetenschap dat er meer te halen was.

Gesteund door een fanatiek publiek ging FC Twente na rust nadrukkelijk op zoek naar een hogere uitslag. Terwijl de kansen voor FC Twente zich aaneen bleven rijgen, kon NAC hier te weinig tegenover stellen. De Bredase onmacht werd nog eens benadrukt door de twee rode kaarten die de ploeg in de tweede helft kreeg. Nadat Patrick Mtiliga zijn tweede geel en dus rood had gekregen, wegens twee overtredingen binnen korte tijd, werd ook Ronnie Stam, wegens commentaar op de leiding, door scheidsrechter Vink heengezonden.

Hierna volgde een Twents kwartiertje, waarin de Tukkers alsnog ruimer afstand namen van NAC. In de tachtigste minuut was het Youssouf Hersi die door de Bredase defensie soleerde, ook zijn schot belandde op de binnenkant van de paal. Romano Denneboom schoot vervolgens de 2-0 doeltreffend binnen. In de slotminuut was het Orlando Engelaar die aan de basis stond van de derde Twentse treffer van de avond. Werd het schot van N’Kufo nog gestopt, de daar op volgende inzet van invaller Huysegems was wel raak: 3-0.

Door de 3-0 overwinning nam FC Twente een duidelijk voorschot op de finale ronde van de play offs, al is de ruime overwinning in Emmen nog geen garantie voor een zekere finaleplaats.

Na afloop was FC Twente Trainer/Coach Fred Rutten vanzelfsprekend tevreden, maar voorzichtig: “We hebben een uitstekende wedstrijd gespeeld, die ook zo maar in 8-2 had kunnen eindigen. Ik ben dan ook niet tevreden over het aantal treffers. De ambiance in Emmen was erg goed, waardoor wij niet het gevoel hadden dat we een uitwedstrijd speelden. Toch wil ik de vreugde wat temperen. In Breda kan het spoken en het is zeker niet zo dat wij er al zijn.'

FC Twente – NAC Breda 3-0 (1-0)

Scoreverloop:
32’ Wielaert 1-0
80’ Denneboom 2-0
90’ Huysegems 3-0

Scheidsrechter: Pieter Vink
Gele kaarten: Wilkshire, Denneboom (FC Twente), Amoah (NAC)
Rode kaart:   64’Mtiliga (2x geel), 78’ Stam (beide NAC Breda)

Opstelling FC Twente: Boschker, Wilkshire, Wielaert, Douglas, Braafheid (87’ Heubach), Engelaar, El Ahmadi, Hersi (82’ Huysegems), Elia, N'Kufo en Denneboom.

Opstelling NAC Breda: Ten Rouwelaar, Elshot, Penders, De Graaf, Molhoek, Kolkka (70’ Feher), Amoah, Mtiliga, Ammi, Stam, Loran (80’  Gilissen).

 

Foto's: Frank Hillen



HOOFDSPONSOR
E-mailadres
Wachtwoord
BEN JE NOG GEEN LID?
MELD JE DAN HIER AAN
 
Disclaimer | © 2010 Deze site is ontwikkeld door TriMM in samenwerking met Ontwerpatelier