Nieuws
Uitslagen en programma Voetbalacademie
Informatiepagina over de jeugdteams van de Voetbalacademie FC Twente. Op deze pagina zijn uitslagen en programma's te vinden.
Wedstrijd van de week
Iedere week kiest de redactie van www.fctwente.nl een wedstrijd van de week. Deze wedstrijd krijgt een speciale vermelding op deze site. In september zijn de volgende duels wedstrijd van de week:
11 september: FC Twente C1 -FC Zwolle C1
18 september: FC Twente C2 - Go Ahead Eagles C2
25 september: FC Twente B1 - Feyenoord/Excelsior B1
Nieuws
Daniël Tole bij Oranje onder-17
Daniël Tole van FC Twente B1 is geselecteerd voor het Nederlands Elftal onder 17 jaar dat van 13 t/m 21 september deelneemt aan een vierlandentoernooi in Duitsland.
Oranje opent het toernooi op 15 september met een wedstrijd tegen het gastland. Dit duel vindt plaats in Saarbrücken en begint om 17.30 uur. Twee dagen later is in Dillingen Italië de tegenstander. De ontmoeting met de Azzuri begint om 17.30 uur. Op 20 september (aanvang 16.30 uur) is Israël de laatste opponent van Oranje.
Bondscoach Albert Stuivenberg selecteerde de volgende 22 spelers:
Kuipers, Leeuwenburgh, Panka (allen Ajax), Ebecilio (Arsenal), Achahbar, Boëtius, Kongolo, Rekik, Toorenburg (allen Feyenoord), van Velzen (Manchester United), Disveld (NEC/FC Oss), Depay, Horsten, Koch, Noor, Overbeek, Verstappen (allen PSV), Bajic, Willems (beiden Sparta Rotterdam), Tole (FC Twente), Ayoub (FC FC Utrecht) en Ramlal (Willem II/RKC).
Ola John met Oranje onder 19 gelijk tegen Duitsland
Het Nederlands Elftal onder 19 jaar heeft donderdagavond met 2-2 gelijkgespeeld tegen de leeftijdsgenoten uit Duitsland. Ola John van FC Twente A1 startte in de basis en werd in de 71e minuut vervangen. De aanvaller kreeg in Groesbeek de gele kaart voorgeschoteld.
Het oefenduel werd afgewerkt als voorbereiding op het eerste EK-kwalificatietoernooi dat in oktober in Slovenië plaatsvind. De Nederlandse doelpunten kwamen op naam van Feyenoord-spits Castaignos.
Scoreverloop:
23’ Castaignos 1-0
27’ Volland 1-1
80’ Cigerci 1-2
90+3’ Castaignos 2-2
Geel: Labyad, John (Nederland), Kargbo, Schulze (Duitsland).
Opstelling Nederland: Verhulst, Ligeon (46’ Veltman), de Vrij, Martins Indi, Wijnaldum (59’ Koppers), Bouy (77’ Klaassen), Őzyakup, Labyad (59’ Jansen), Isoufi (36’ Lukoki), Castaignos, John (71’ van Ewijk).
De volgende oefenwedstrijd van Nederland onder 19 is op 7 september. Dan is in Athene Griekenland de tegenstander. Dit duel in Stadion Peristeri begint om 16.00 uur Nederlandse tijd. Ola John heeft zich in verband met een blessure voor deze ontmoeting afgemeld.
FC Twente A1
Dinsdag 7 september
17.30 uur Vfl Bochum A1 - FC Twente A1
Zaterdag 11 september
15.00 uur Sparta Rotterdam A1 - FC Twente A1
FC Twente B1
Zondag 5 september
Ajax B1 - FC Twente B1 1-4
Zaterdag 11 september
14.30 uur FC Twente B1 - FC Utrecht B1
FC Twente B2
Zaterdag 4 september
FC Twente B2 - Excelsior R. B1 3-1
FC Twente B2 opende de competitie tegen Excelsior uit Rotterdam. De eerste 10 minuten van de wedstrijd waren voor Excelsior, daarna kantelde de wedstrijd en was FC Twente de betere ploeg.

Excelsior begon de wedstrijd aanvallend en speelde de eerste helft op de Twentse helft. Daarna kreeg de wedstrijd een ander aanzien en wist FC Twente zich goed te herstellen, kreeg grip op de tegenstander en creëerde veel kansen die onbenut bleven. Excelsior kwam echter op voorsprong en kon de stand ondanks de vele kansen van de Tukkers vasthouden tot aan de rust.

Na rust tapte FC twente uit een ander vaatje. Na 4 minuten begon Kevin lo sie Sen aan een goede solo en legde de bal af op Yeftha Nyamsangya, die zich geen moment bedacht en de bal onberispelijk binnenschoot: 1-1. In de 57e minuut liet de doelman van Excelsior, die vandaag een negatieve hoofdrol opeiste, de bal los. Tim Hölscher lette goed op en schoot de 2-1 in de touwen. Ondanks het ruime veldoverwicht ontsnapte Excelsior in de 74e minuut aan de aandacht van de Twentse verdediging en de Rotterdamse spits kon alleen op doelman Jeroen van Sluijters afgaan. De keeper bleef attent, iet de spits zijn keus maken en redde zijn ploeg door de bal te pareren.

Foto's: Hans Reefman
Kort voor tijd ontving de doelman aan de andere kant de rode kaart, omdat hij de bal buiten het strafschopgebied in de handen pakte. De vrije schop die daarop volgde werd door Dario Tanda in de verre hoek gekruld: 3-1.
Scoreverloop:
16’ Buitenhuis 0-1
44’ Nyamsangya 1-1
57’ Hölscher 2-1
79’ Tanda 3-1
Geel: Samoël en Kevin Lo sie Sen (FC Twente)
Rood: Plateel (Excelsior)
Opstelling FC Twente: Van Sluijters, van Lunteren, Haulussy, Schwering, Bleker (78’ Düselder), Tandam, Nyamsangya. Samoël, Oosterwijk (40’ Swieter), Hölscher (61’ Vollenbroek), Lo sie Sen (72’ de Vries).
Dinsdag 7 september
18.30 uur ATC '65 B1 - FC Twente B2
Zaterdag 11 september
14.30 uur Hollandia B1 - FC Twente B2
FC Twente C1
Zaterdag 4 september
AZ C1 - FC Twente C1 1-0
Een in de eerste helft zeer sterk spelend FC Twente vergat in de uitwedstrijd tegen AZ te scoren. Hierdoor ging de wedstrijd voor de Tukkers wat onverdiend verloren.
Het door trainer-coach Jurgen Kok uitgestippelde strijdplan bracht in het eerste bedrijf de thuisclub met regelmaat in verlegenheid. De eerste kans was nog voor AZ, maar het diagonale schot werd uitstekend gepareerd door keeper Tijhuis. Direct daarna mikte Veldhuis na een prachtige actie en dito voorzet van Schütte helaas in het zijnet. Even later werd aanvoerder Soumaoro na een vloeiende combinatie alleen voor de keeper gezet, maar zijn schot ging via de voeten van de keeper naast. Bij een indraaiende corner van links wist de linksachter van AZ nog ternauwernood de bal van de doellijn te werken. Kort voor het rustsignaal vloeide de krachten wat weg bij FC Twente. In een dubbele kluts kwam de bal ongelukkig voor de voeten van de spits van AZ terecht. Hij wist wel raad met dit buitenkansje, waardoor de thuisclub tegen de verhouding in op voorsprong kwam.
AZ startte de tweede helft furieus, wat binnen drie minuten twee gevaarlijke momenten voor de goal van FC Twente opleverde. Hierna ebde het offensief van de thuisclub weg en gingen de gasten op zoek naar de gelijkmaker. Doordat AZ het bewegelijke middenveld van FC Twente minder ruimte gaf, waren er aan beide kanten nog maar weinig mogelijkheden om te scoren of het moesten de standaardsituaties zijn. Te vaak was de bal onnauwkeurig of te lang onderweg. Vlak voor tijd kreeg Merlin Schütte nog een kans, maar ook zijn doelpoging werd in een woud van benen gesmoord.
Scoreverloop:
33' AZ 1-0
Opstelling FC Twente: Tijhuis, Jongbloed, v.d. Lely, De Jong, Schmidt (50' Ben Kaddour), Smellink (42' Breman), Loman, Soumaoro, Schütte, Breukink (60' Hendriks), Veldhuis.
Zaterdag 11 september
12.00 uur FC Twente C1 - FC Zwolle C1
Zaterdag 4 september
FC Twente C2 - AZ C2 1-7
FC Twente C2 beleefde een teleurstellende middag tegen AZ C2. In Hengelo wonnen de Alkmaarders met 1-7.

FC Twente begon zeer slordig aan de wedstrijd, waardoor AZ vrijuit kon voetballen. De gasten zetten het Twentse middenveld goed vast met divere fouten als gevolg. Dit resulteerde in een vroege goal voor AZ. De thuisploeg bleef slordig in de passing en AZ wist hier wel raad mee met als resultaat een 0-3 stand bij rust.
In de tweede helft kwam FC Twente iets beter uit de kleedkamer, maar de grote achterstand kwam de ploeg niet meer te boven. AZ bleef lekker spelen en maakte gretig gebruik van de ruimtes die FC Twente liet vallen. Een goede snelle vrije trap van Justin Hoogma op Niklas Beuting die prima afrondde, was het hoogtepunt van Twentse zijde deze middag. AZ won uiteindelijk met 7-1.

Foto's: Paul Lub
Scoreverloop:
05’ AZ 0-1
12’ AZ 0-2
28’ AZ 0-3
40’ AZ 0-4
60’ Beuting 1-4
61’ AZ 1-5
63’ AZ 1-6
65’ AZ 1-7
Opstelling FC Twente: v.d. Beld, Damhuis (35’ Beuting), Nijhuis, Hoogma, Bijl (45’ ter Avest), Thomas, Weis, v.d. Berg, Slegt, Blouw (35’ Smellink). Reserve-doelman van Oldeniel kwam niet in actie.
Zaterdag 11 september
10.00 uur Vitesse/AGOVV C2 - FC Twente C2
Woensdag 1 september
DSVD C1 - FC Twente C3 1-1
Scoreverloop:
43' van Daelen 0-1
60' DSVD 1-1
Zaterdag 4 september
KVV Losser C1 - FC Twente C3 0-2 (beker)
Vrijdag 10 september
19.00 uur FC Twente C3 - Rigtersbleek C2
Zaterdag 4 september
Union D1 - FC Twente D1 0-1
Voor FC Twente D1 zijn de eerste punten in dit prille seizoen binnen dankzij een moeizame 0-1 overwinning op Union uit Malden.
De openingsfase zag er veelbelovend uit en bijna was de Twentse voorsprong al daar, maar Giorgio Beltau trof de binnenkant van de paal. De druk aan Twentse kant bleef echter aanhouden en eigenlijk was er geen vuiltje aan de lucht. Bennet van den Berg was na goed doorgaan ook dicht bij een treffer, maar dit keer was het resultaat een rolletje aan de buitenkant van de andere paal. Het geluk was in die fase niet aan Twentse kant.
Halverwege de eerste helft werd het spel wat slordiger, de concentratie zakte wat weg, de passing in de opbouw werd slechter en de tegenstander kreeg ook goede kansen. Na de rust werd getracht via een hogere handelingssnelheid de kans op eigen succes te vergroten. Het duurde echter nog lang voordat Tom Smoes eindelijk een gaatje in de verdediging vond en de 0-1 liet aantekenen. De laatste fase in de wedstrijd was het alles of niets en ondanks enkele hachelijke momenten voor beide doelen werd er niet meer gescoord.
Scoreverloop:
45’ Smoes 0-1
Opstelling FC Twente: Boevink, Snippe, Beltman, El Badey (Olde Dubbelink), Haafkens (Adam), Bruinink, Beltau, Smoes, Haskamp, van den Berg, de Vries (Hartmann).
Dinsdag 7 september
18.30 uur FC Twente D1 - Rot Weiss Essen u13
Zaterdag en zondag 11 en 12 september
Deelname TOPD-toernooi in Grubbenvorst
FC Twente D1 is komend weekend actief op het TOPD-toernooi in Grubbenvorst.
Het programma voor FC Twente D1 op dit sterk bezette internationale onder 13-toernooi is als volgt:
Zaterdag 11 september
11.00 uur: FC Twente - Bayer 04 Leverkusen
12.40 uur: FC Twente - AZ
14.35 uur: FC Twente - VfB Stuttgart
Zondag 12 september
09.30 uur: FC Twente - Ajax
11.10 uur: FC Twente - Academia G. Hagi
De kruisfinales beginnen om 13.40 uur. De finale staat voor 15.15 uur gepland.
WEDSTRIJD VAN DE WEEK
Zaterdag 4 september
FC Twente D2 - Rohda Raalte D1 9-1
De spelers van FC Twente D2 hebben hun competitiedebuut opgeluisterd met een ruime 9-1 zege op Rohda Raalte D1.

Na een aarzelend begin, speelde de thuisploeg in Hengelo bij vlagen goed voetbal. Een typisch voorbeeld hiervan was de openingstreffer van Mats Wieffer. Rechtermiddenvelder Jelle van Benthem stuurde met een schitterende pass Destan Bajselmani weg die met een voorzet de doelpuntenmaker vond: 1-0. Nadat Jelle van Benthem FC Twente uit een gemakkelijk gegeven strafschop op 2-0 had gebracht, bepaalde rechterspits Bajselmani de ruststand op 3-0.

Nadat Ryan Trotman voor de 4-0 had gezorgd, deed Rohda Raalte via van Hoogstraten iets terug (4-1). Mats Wieffer, die in de tweede helft als centrumspits fungeerde, zorgde in een tijdsbestek van vier minuten voor een puntgave hattrick, waardoor FC Twente na vijftig minuten met 7-1 leidde. Na goed voorbereidend werk van respectievelijk Michernaldi Martina (voorzet van rechts) en Loris Deiters (van links) bracht Ryan Trotman met twee treffers de eindstand op 9-1.


Scoreverloop:
11’ Wieffer 1-0
16’ van Benthem 2-0 (strafschop)
22’ Bajselmani 3-0
22’ Trotman 4-0
36’ van Hoogstraten 4-1
46’ Wieffer 5-1
48’ Wieffer 6-1
50’ Wieffer 7-1
55’ Trotman 8-1
60+2’ Trotman 9-1
Opstelling FC Twente: Versteeg (31’ Oude Lansink), Martina (44’ Deiters), Vixseboxse, Deiters (31’ Pijfers), Molkenboer (31’ Beusenberg), van Benthem, Bajselmani (44’ Trotman), Koorman, Trotman (31’ Müller), Olde Groote Beverborg, Wieffer (50’ Martina).
Foto's: Hans Reefman
Dinsdag 7 september
18.30 uur De Tukkers D1 - FC Twente D2 (beker)
Donderdag 9 september
19.00 uur FC Twente D2 - Victoria '28 D1 (beker)
Zaterdag 11 september
10.15 uur DVS '33 D1 - FC Twente D2

