In Hengelo ging FC Twente C1 met 2-5 onderuit tegen Ajax C1. Na een 2-2 ruststand, misten de Tukkers een grote mogelijkheid om op voorsprong te komen. Nadat de Amsterdammers op 2-3 kwamen, was de wedstrijd gespeeld en kon Ajax nog twee keer scoren.
FC Twente begon onbevangen aan de wedstrijd en startte ook beter dan Ajax. De thuisploeg liet goed voetbal zien waarmee de Amsterdammers zichtbaar moeite mee hadden. FC Twente wist in deze fase ook op voorsprong te komen. Uit een vloeiende aanval wist Andrew Mendonca de goed vrijgelopen Tim van de Schepop te bereiken die de bal feilloos de bal in lange hoek schoot. Ajax ging na dit doelpunt beter spelen en kwam nog binnen het half uur langszij doordat de bal vanuit een vrije schop vanaf de zijkant werd binnengekopt. Doelman Jorn-Jan van de Beld was bij deze situatie kansloos. Ajax liet het hier niet bij, want twee minuten later kwam de ploeg uit Amsterdam op voorsprong. Na een goedlopende aanval wist Dani Koks met een droge knal zijn team op 1-2 te brengen. FC Twente bleef prima meedoen en kwam vlak voor rust verdiend op gelijke hoogte. Met een prachtige steekpass wist Andrew Mendonca Tijani Reijnders te bereiken die de bal buiten bereik van Ajax-doelman Jeffrey de Lange in het Amsterdamse doel krulde. Met een terechte 2-2 stand gingen beide teams de rust in.
Na rust was het FC Twente dat het initiatief pakte en een uitgelezen mogelijkheid kreeg om op voorsprong te komen, maar de goed uitkomende De Lange wist de 3-2 maar ternauwernood te voorkomen. Waar het FC Twente niet lukte om te scoren, was Ajax wel succesvol. Vanaf dat moment gingen de Ajacieden beter spelen en wisten ze nog twee keer het Twentse net te vinden. De halverwege ingevallen Amsterdamse spits Kaj Sierhuis viel daarbij op door in de tweede helft een loepzuivere hattrick aan te laten tekenen.
FC Twente C1 – Ajax C1 2-5
Scoreverloop:
13’ van de Schepop 1-0
29’ Zerrouki 1-1
31’ Koks 1-2
34’ Reijnders 2-2
45’ Sierhuis 2-3
55’ Sierhuis 2-4
70’ Sierhuis 2-5
Opstelling FC Twente: van de Beld, Beukema (Olde Dubbelink), Beltau, Man, Beltman, Adam, Erkilinc (De Vries), Roord, van de Schepop (Hartmann), Reijnders, Mendonca (Snippe).
Foto’s: Gerrit Snippert





















