Na drie gevoelige nederlagen op rij was het aan trainer Abdi Hassan om de spelers van FC Twente D3 weer het geloof in eigen kunnen terug te laten krijgen. Dit zou dan in de thuiswedstrijd tegen Vitesse/AGOVV D1 gestalte moeten krijgen. Al in de kleedkamer was te merken dat de focus en de wil om een goed resultaat neer te zetten duidelijk aanwezig waren. Dit resulteerde uiteindelijk dan ook in een 3-1 overwinning voor de ploeg uit Twello.
Het was dan ook niet vreemd dat al gelijk in de beginfase de beste kansen voor de Twentenaren waren. Met name Jelmer van Oenen liet enkele afstandschoten los waar Koen van Schuppen, de doelman van Vitesse, de grootste moeite mee had. Bij de eerste kans van de Arnhemmers was het daarentegen wel direct raak. Tomas Beekman kwam na een ongelukkig weggewerkte bal in de Twellose defensie volledig vrij te staan en kon in de korte hoek achter Levi Beukers de 0-1 binnenschieten. Voor FC Twente was dit het sein om de rug te rechten en met de nodige inzet een en ander recht te zetten. De ene na de andere combinatie werd opgezet, waaruit menige mogelijkheid werd gecreëerd. Het kon dan ook niet uitblijven dat hieruit gescoord zou worden. Uit een van die combinaties speelde de op de grond liggende Sean Niemeijer Marius Deckers aan die koelbloedig de bal langs Van Schuppen schoot en de stand gelijk trok. Even later was het wederom Marius Deckers die alleen op de Arnhemse keeper af kon gaan, maar voordat hij tot een schot kwam kon een Vitesse-verdediger de bal voor zijn voeten wegtikken. Ook vlak voor rust kreeg Deckers de kans om van dichtbij in te schieten, maar werd hij van achteren aangetikt. Scheidsrechter Van Mun zag hier geen overtreding in en liet doorspelen.
Ook na de rust was hetzelfde spelbeeld zien met een sterker FC Twente, dat de druk opvoerde. De verdiende voorsprong hing in de lucht en het was Sean Niemeijer die een afgeslagen bal ineens van buiten het Arnhemse strafschopgebied op de schoen nam. De bal leek hoog over te gaan, maar daalde net op tijd en viel precies onder de lat binnen: 2-1. Even later was het Jonathan Martina die de bal buiten het strafschopgebied aangespeeld kreeg en langs drie tegenstanders slalomde, waarna hij doeltreffend uithaalde waardoor de stand 3-1 werd. In dezelfde minuut liet Levi Beukers zien dat hij zijn mannetje stond en wist hij een schot van een speler die alleen op hem afkwam tot corner te werken. Verder kreeg FC Twente nog de nodige kansen om de score uit te breidden via Jonathan Martina, Stefan Maat en Jarnick ter Stal, maar het bleef bij 3-1.
FC Twente D3 – Vitesse/AGOVV D1 3-1
Scoreverloop:
04’ Beekman 0-1
07’ Deckers 1-1
42’ Niemeijer 2-1
48’ Martina 3-1
Selectie FC Twente: Beukers, Ter Stal, van Dalen, Maat, Gortemaker, Groote Schaarsberg, Huiberts, Niemeijer, Deckers, Ruiter, van Oenen, Uwimana, Mulder, Horst, Haouat, van der Groef, Perrels, Martina.
Foto’s: Joyce Huiberts
















