30-07-2012

FC Twente en Inter Milaan hebben overeenstemming bereikt over de transfer van Luc Castaignos naar de Enschedese club. De 19-jarige Nederlandse aanvaller tekent na de medische keuring een contract voor vier seizoenen bij FC Twente.

Onderaan dit bericht een interview van FC Twente TV met Luc Castaignos

Luc Castaignos begon zijn voetbalcarrière bij de amateurs van Excelsior ’20 uit Schiedam, waarna hij via het Rotterdamse Spartaan ’20 in 2007 de overstap maakte naar de jeugdopleiding van Feyenoord. Bij deze club maakte hij in februari 2010 zijn Eredivisiedebuut.  In twee seizoenen speelde Castaignos 37 wedstrijden voor Feyenoord en scoorde daarin vijftien keer.

In het voorjaar van 2011 werd bekend dat Castaignos de overstap ging maken naar Inter Milaan. Afgelopen seizoen speelde Castaignos zeven officiële wedstrijden voor de Italiaanse topclub en scoorde daarin een keer.

Luc Castaignos kwam uit voor diverse vertegenwoordigende jeugdelftallen van het Nederlands elftal. In 2009 nam de aanvaller met Oranje onder 17 deel aan het Jeugd EK in Duitsland en werd topscorer van dit toernooi. Hij droeg zeventien keer het shirt van dit jeugdteam en scoorde daarin dertien keer. Castaignos maakte daarna de overstap naar Oranje onder 19, voor dit team speelde hij veertien interlands en scoorde negen keer. Afgelopen seizoen werd Castaignos voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje.

Voorzitter Joop Munsterman: “We zijn blij dat we onze selectie hebben kunnen versterken met Luc Castaignos en dat hij bij FC Twente een vierjarig contact heeft getekend. Luc is een groot talent en nog maar 19 jaar. Een speler die in de nationale jeugdploegen en bij Feyenoord altijd heeft gescoord, bij Inter heeft hij met de wereldtop getraind. Het is mooi dat hij duidelijk zijn voorkeur voor FC Twente heeft uitgesproken.”

Trainer/Coach Steve McClaren: “Luc Castaignos is een heel goede aanwinst voor FC Twente. Na het vertrek van Luuk de Jong wilden we een jong talent en Luc is in zijn leeftijdscategorie een van de beste talenten in Nederland. Ik herinner hem nog toen hij zeventien jaar was en bij Feyenoord speelde. Het was voor hem teleurstellend dat hij in Milaan niet veel speelde, maar nu krijgt hij een nieuwe kans.”

Foto’s: Frank Hillen