01-07-2012

Op 1 juli 2012 bestaat vrouwenvoetbal bij FC Twente vijf jaar. De afgelopen vijf seizoenen zijn met het vrouwenvoetbal verschillende sportieve en organisatorische successen geboekt. Een terugblik:

Talentendag
De eerste gedenkwaardige dag in de historie is 21 januari 2007. Maar liefst 575 meiden uit Nederland, België, Duitsland en Canada kwamen meedoen aan de eerste talentendag ooit in Nederland bij een BVO voor meiden en vrouwen. In datzelfde jaar werd op 29 augustus de eerste wedstrijd uit de nieuwe Eredivisie Vrouwen gespeeld voor ruim 5000 toeschouwers in De Grolsch Veste. Het eerste seizoen eindigde met feest. FC Twente Vrouwen won als eerste BVO de KNVB Beker.

Meidenafdeling FC Twente Voetbalacademie
Bij de start van het vrouwenvoetbal in het seizoen 2007-2008 is FC Twente ook gestart met een meidenafdeling binnen de FC Twente Voetbalacademie. Deze afdeling is de afgelopen seizoenen uitgegroeid tot een volwaardige opleiding met een Talentengroep onder 14, FC Twente C5 en een beloftenteam. De Beloften zijn na het kampioenschap in het seizoen 2009-2010 in de eerste klasse gepromoveerd naar de Hoofdklasse. Door de uitstekende prestaties in de Hoofdklasse werd promotie afgedwongen naar de nieuwe gevormde Topklasse. De academie heeft haar vruchten afgeworpen. In de selectie van FC Twente Vrouwen van het afgelopen seizoen speelden maar liefst 11 speelsters die zijn doorgestroomd vanuit de opleiding.

Kampioenschap
In het seizoen 2010-2011 kwam de bekroning op alle investeringen van de staf, het team en de club van de eerste jaren. Het team werd in eigen huis op de laatste speeldag voor 8000 toeschouwers landskampioen. Een fantastisch feest werd die avond gevierd in De Grolsch Veste. De gezamenlijke huldiging op maandag 16 mei door de bekerwinst van FC Twente dat seizoen overtrof voor de selectie alle verwachtingen. Met het behalen van het kampioenschap werd voor het eerst deelgenomen aan de UEFA Women’s Champions League. Over twee wedstrijden was het Russische FC Rossiyanka te sterk waardoor het Europese avontuur bij één ronde bleef.

Voorzitter Joop Munsterman: “De afgelopen vijf seizoenen is er ontzettend veel gebeurd. Op sportief gebied hebben we verschillende successen gevierd. Successen als het kampioenschap en de eerste deelname aan de Champions League. Een groot hoogtepunt was de gezamenlijke huldiging voor alle supporters. De ontwikkeling van de meidenafdeling binnen onze Voetbalacademie is ook een succes te noemen. De Beloften zijn kampioen geworden en twee keer achter elkaar gepromoveerd waardoor zij op het een na hoogste niveau spelen. Dit is erg belangrijk om de stap naar het eerste te kunnen maken. We hebben op voetbalgebied de nodige ontwikkelingen doorgemaakt om te kunnen staan waar we nu staan.”

Vrienden van FC Twente Vrouwen
Met ingang van het seizoen 2011-2012 heeft de businessclub ‘Vrienden van FC Twente Vrouwen’ haar intrede gedaan bij FC Twente. Met deze businessclub  bouwt FC Twente verder aan het fundament om de sportieve ambities op het gebied van vrouwenvoetbal te realiseren. Deze businessgroep heeft zich gedurende het seizoen ontwikkeld tot een groep van 15 Vrienden.

Contracten speelsters
Een nieuw historisch moment volgde snel in het seizoen 2011-2012. In oktober tekenden de speelsters van FC Twente Vrouwen in De Grolsch Veste onder toeziend oog van ouders en de media hun eerste contract. FC Twente is hiermee de eerste BVO in Nederland die binnen het vrouwenvoetbal speelsters onder contract heeft.

Voorzitter Joop Munsterman: “FC Twente is bezig om de volgende stap te maken op het gebied van vrouwenvoetbal een stabiele topclub in Nederland te zijn en van daaruit door te groeien naar de Europese top. Dit kan alleen als er een gezonde financiële basis ligt. Het is daarom fantastisch om te zien hoe in één seizoen de businessclub is gegroeid. Aan alle kanten is te merken dat deze Vrienden net als FC Twente geloven in de kracht en de kansen van het vrouwenvoetbal.

Met de contracten voor de speelsters kunnen onze speelsters zich nog meer met voetbal en het bedrijven van topsport bezig houden. Deze investering  vinden wij nodig voor de verdere ontwikkeling van het vrouwenvoetbal. Buiten dat zijn wij overigens ook van mening dat de speelsters dit verdienen.”