29-05-2012

Het Nederlands elftal voor speelsters onder 15 jaar heeft de eerste van twee oefeninterlands tegen België gewonnen. In Hoboken werd het vrijdag 1-2 voor de ploeg van bondscoach Marleen Wissink.

In de basis bij Nederland drie speelsters van FC Twente. Ook Jill Roord, volgend seizoen speelster van FC Twente C1, speelde deze wedstrijd.

Op het veld van RVC Hoboken scoorde Roord al na zes minuten door een vrije trap binnen te schieten. Vanaf circa achttien meter krulde ze de bal over de muur in het doel. De Belgische leeftijdgenoten zetten dat echter vier minuten later op uiterst gelukkige wijze alweer recht. Amber Maximus gleed uit in het strafschopgebied en belandde daarbij met haar arm op de bal. De speelster stond direct op en schoot de bal binnen. De winnende treffer werd ingeleid door Lisanne van Gurp. Een voorzet van van Gurp ging eerst aan de teen van een Oranjespeelster voorbij, toen Suzanne Admiraal daarachter klaar stond om de bal binnen te tikken.

Return 2 juni

De return wordt op 2 juni gespeeld. Op het complex van VV Rijen in Rijen volgt om 15.30 uur de tweede ontmoeting.

Basisopstelling Nederland: Lisette Snel (v.v. Zuidland), Maxime Bennink (FC Twente), Marlies Slegter (ONS Sneek), Charissa Jongeneel (v.v. De Alblas), Lysanne van der Wal (SC Joure), Cheyenne van den Goorbergh (FC Twente), Suzanne Admiraal (ADO 20), Michelle Hendriks (RKSV Margriet), Lisanne van Gurp (FC Twente), Jill Roord (Quick ’20, aanvoerder) en Jolien van der Geest (VVSB).