23-01-2012

Jong FC Twente heeft maandagavond haar eerste wedstrijd na de winterstop winnend afgesloten. De ploeg van trainer Patrick Kluivert won de uitwedstrijd bij Jong Sparta Rotterdam met 0-1. De Twentse beloften scoorden kort na rust de enige treffer van de avond. Jong FC Twente blijft koploper in de Eredivisie Beloften, door het puntverlies van de concurrentie is de voorsprong naar acht punten.

Het werd uiteindelijk een lastige duel voor FC Twente. Voor rust kreeg de ploeg van trainer Patrick Kluivert via Theo Vogelsang en Nils Röseler twee goede kopkansen. Omdat treffers uitbleven, behield het laag geklasseerde Sparta Rotterdam hoop dat er wat te halen zou zijn. Na rust maakte een doelpunt van Ninos Gouriye aan die gedachte een einde. Een vrije trap van Chris David werd door Filip Orsula richting doel gekopt. Van dichtbij kon Gouriye de bal vervolgens hard binnen schieten.

Tijdens het vervolg van de tweede helft bleef FC Twente mee gaan in het spel van Sparta. In plaats van rustig te combineren, om zo de Spartanen te dwingen meer druk te zetten en ruimte prijs te geven, werd veelvuldig de lange bal gespeeld. In de slotfase trof Sparta de paal, terwijl ook doelman Nick Marsman zich met een uitstekende redding wist te onderscheiden. Daarmee lukte het FC Twente de nipte voorsprong over de streep te trekken.

Beloften-trainer Patrick Kluivert was na afloop tevreden over het resultaat. “Ik ben blij met deze overwinning, een compliment aan de ploeg voor de manier waarop ze gestreden hebben. In fases is de tactiek heel goed uitgevoerd, al werd soms te snel voor de lange bal gekozen.”

Bij Jong FC Twente maakte Gladestony deel uit van de selectie. De Braziliaanse speler, die dit seizoen op huurbasis uit komt voor FC Twente, werd afgelopen week door de KNVB speelgerechtigd verklaard.

Scoreverloop
48’ Gouriye 0-1

Opstelling Jong FC Twente: Marsman; Bouma, Röseler, Pelupessy, Engberink; David, Mannes (80′ Peters), Orsula; Promes, Gouriye en Vogelsang.

 

Foto: archief