FC Twente B2 speelde voor de derde keer dit seizoen tegen Emmen B1. Na twee nederlagen pakten de Tukkers dit keer in Drenthe wel de volle winst (0-2). Voor de ploeg van trainer Marco Koorman betekende dit in competitieverband de eerste zege sinds 22 oktober.
De eerste kans van de wedstrijd was voor de Emmenaren. In de tweede minuut kreeg FC Twente een vrije schop tegen die snel werd genomen zonder dat de Twentse verdedigers daarop rekenden. Doelman Jantje Vermolen kon met de voet redding brengen toen de Drenthse spits alleen op zijn doel afstormde. In de tiende minuut was er een geweldige actie van Vincent Schmidt die vervolgens vanaf de achterlijn de bal strak voorgaf. Helaas voor hem werd zijn inzet niet met een treffer beloond. FC Twente werd steeds sterker en wederom was het Schmidt die vanaf de rand van het Emmense strafschopgebied rakelings naast schoot.
FC Twente begon goed aan de tweede helft en de ploeg rook dat er in Drenthe wat te halen viel. Dennis van der Lely gaf een pass op Vincent Schmidt die de bal aflegde op Brem Souamoro. De rechtermiddenvelder schoot tenslotte beheerst binnen. Emmen deed meteen wat terug en slaagde er in doelman Vermolen te passeren. Linkerverdediger Ruben Hendriks gooide echter zijn lichaam voor de bal en voorkwam daarmee de gelijkmaker. FC Twente controleerde het spel goed en kon door goed positiespel veel harde duels met Emmen-spelers ontwijken. Yannick Suchanke kwam kort voor tijd na een goede actie voor het doel en schoot tegen doelman Joost Schrik aan. Vanuit de rebound scoorde Frederik Heinz de 0-2, waarna FC Twente na lange tijd weer eens drie punten op het conto mocht bijschrijven. De wedstrijd eindigde vervelend met een opstootje waarbij trainer Björn Zwikker van Emmen nog een rode kaart opliep.
Emmen B1 – FC Twente B2 0-2
Scoreverloop:
41’ Soumaoro 0-1
78’ Heinz 0-2
Geel: Graver, IJzerman, Kikkert (allen Emmen), Heinz en Suchanke (beiden FC Twente).
Rood: Zwikker (trainer Emmen).
Opstelling FC Twente: Vermolen, Seegers (58’ De Jong), Landwehr, van der Lely, Hendriks, Soumaoro, Schmidt, Loman (78’ Priem), Oonk, Veldhuis (68’ Suchanke), Göbel (41’ Heinz).
Foto’s: Paul Lub











