FC Twente B1 won zaterdagmiddag in Hengelo na een ruststand van 1-0 met 4-0 van Roda JC B1. De score kwam echter niet zo gemakkelijk tot stand als de uitslag doet vermoeden. Vooral in de eerste helft boden de Limburgers goed tegenstand.
In de eerste helft was er een min of meer gelijkopgaande strijd te zien waarin FC Twente met een goed positiespel de verdediging van Roda JC probeerde uiteen te rafelen. De gasten probeerden met lange ballen van achteruit gevaar te stichten. In de 10e minuut kwam FC Twente op voorsprong toen Jari Oosterwijk uit een vrije trap van Lukas Schwering wist te scoren. In de 20e minuut viel het eerste gevaarlijke moment van Roda JC te noteren middels een goed afstandsschot. Doelman Jeroen van Sluijters was echter op zijn hoede. In de 31e minuut had Jari Oosterwijk de 2-0 kunnen binnen koppen na goed voorbereidend werk van Kristopher Vida. Roda-doelman Wouter Vangeel voorkwam een grotere achterstand. Beide ploegen konden zich tot de rust geen verdere mogelijkheden uitspelen waardoor de thee werd opgezocht met een ruststand van 1-0.
De eerste vijf minuten na rust was er een onrustig spelend FC Twente te zien. In deze fase kon Roda JC op een goed resultaat blijven hopen. Na deze openingsfase was het verzet van de Limburgers wel min of meer gebroken. Rond de 45e minuut kregen achtereenvolgens Jari Oosterwijk, Yeftha Nyamsangya en Kristopher Vida goede mogelijkheden om de score te openen. Met enig geluk kon Roda JC een verdere achterstand voorkomen. FC Twente bleef een goed positiespel spelen en was in de 57e minuut wederom dicht bij een 2-0 voorsprong toen Merlin Schütte in stelling werd gebracht door Daniël van Lunteren. Met een uiterste krachtsinspanning voorkwam Vangeel een grotere achterstand. Drie minuten later werd een slippertje van doelman Jeroen van Sluijters FC Twente bijna fataal. Tot opluchting van de Twentenaren liep deze situatie voor hen goed af. In de hierop volgende aanval deelde FC Twente de definitieve knock-out uit toen Kristopher Vida scoorde na een prima steekpass van Merlin Schütte. In de 69e en 77e minuut was het de Duitse aanvaller zelf die met twee treffers de eindstand op 4-0 bepaalde.
FC Twente B1 – Roda JC B1 4-0
Scoreverloop:
10’ Oosterwijk 1-0
60’ Vida 2-0
69’ Schütte 3-0
77’ Schütte 4-0
Geel: Hellemons en Jacobs (beiden Roda JC).
Opstelling FC Twente: van Sluijters, van Lunteren, Bijen, Schwering, de Wit, Tanda, Nyamsangya (64’ Swieter), Nury, Oosterwijk, Vida, Schütte.
Foto’s: Hans Reefman





















