FC Twente Vrouwen heeft vrijdagavond voor het eerst dit seizoen puntverlies geleden in de Eredivisie Vrouwen. Het team van trainer John van Miert won de eerste vier competitieduels, maar ging deze speelronde met 3-1 onderuit bij ADO Den Haag. Joyce Mijnheer scoorde in blessuretijd de enige Twentse treffer.
In de eerste helft was ADO Den Haag de bovenliggende partij. De thuisploeg had veelvuldig balbezit, maar tot grote scoringsmogelijkheden leidde dit niet. De vrouwen van FC Twente zetten daar niet veel tegenover. De ploeg miste scherpte en energie, maar kwam de eerste helft nog zonder kleerscheuren door.
In het tweede bedrijf schakelden de vrouwen uit Den Haag een tandje bij. Het tempo ging omhoog en na een klein uur spelen moest de Twentse defensie een tegentreffer incasseren. Na een goed uitgespeelde aanval tekende Wilmot voor de 1-0. De ploeg van John van Miert moest niet veel later via Bakker ook een tweede goal incasseren en daarmee leek de wedstrijd beslist. FC Twente Vrouwen zette nog wel een keer aan, maar gescoord werd er niet. De gastvrouwen wisten het net wel te vinden en gooiden enkele minuten voor tijd de wedstrijd definitief in het slot: 3-0. In blessuretijd deed FC Twente via invaller Mijnheer nog wat terug, maar daarmee kon de eerste nederlaag van het seizoen niet worden voorkomen (3-1).
John van Miert
Trainer/coach John van Miert over de wedstrijd: “ADO Den Haag was beter vandaag. Bij mijn speelsters zag je de vermoeidheid toeslaan. In de eerste helft konden we het nog wel bijbenen, maar in het tweede bedrijf niet meer. Dat heeft deels te maken met de vele wedstrijden die we gespeeld hebben de afgelopen weken. Een ploeg als ADO Den Haag straft dat gelijk af. Wij kunnen veel beter en dat hopen we de volgende keer weer te laten zien.”
ADO Den Haag Vrouwen – FC Twente Vrouwen 3-1 (0-0)
Scoreverloop
57’ Wilmot 1-0
60’ E. Bakker 2-0
82’ Van Dongen 3-0
90+2’ Mijnheer 3-1
Opstelling FC Twente Vrouwen: Van Veenendaal, K. Bakker, Minnaar (71′ Hulshof), Mattern, Van De Putte, Van de Sanden (74′ Mijnheer), Nick, Heuver, Dekker, Munsterman (67′ De Kort), Pieëte.

