FC Twente B1 speelde zaterdagmiddag in Hengelo haar eerste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het seizoen 2011-2012. Na een ruststand van 0 -1 in het voordeel van MSV Duisburg trokken de Duitsers uiteindelijk na 80 minuten met een 0 -2 overwinning aan het langste eind.
De eerste 25 minuten van de wedstrijd waren er twee ploegen te zien, die gelijkwaardig waren aan elkaar. In deze fase wisten beide ploegen geen doelrijpe kansen te creëren. In de 26e minuut kwam MSV Duisburg toch enigszins onverwacht aan de leiding na een overigens prima opgezette aanval. Vijf minuten later had de stand al weer gelijk kunnen staan toen Tim Hölscher in stelling werd gebracht door Krisztofer Army-Vida. De centrumspits van deze middag aarzelde echter net iets te lang waardoor de op dat moment verdiende gelijkmaker uitbleef. In de 36e minuut werd het bijna 0-2 na onnodig balverlies op het middenveld door Jozef Samoel. Doelman Tim Stienemann voorkwam met een goede redding een zeker lijkend doelpunt. Vlak voor rust was FC Twente wederom dicht bij de gelijkmaker na goed voorbereidend werk van Jonathan Swieter. Dit keer was het de MSV Duisburg-doelman, die de 1-1 voorkwam.
In de 48e minuut scoorde MSV Duisburg na een fout in de defensie van FC Twente de 0-2. Het eerste kwartier na rust waren de mannen van Frank Tempelman niet in staat om de Duitsers met aanvallende acties te verontrusten. Een afstandsschot van Jonathan Swieter in de 53e minuut miste ternauwernood doel. Vanaf dat moment kreeg FC Twente wel meer vat op de wedstrijd en kreeg het via Jari Oosterwijk, Matheus de Wit en Tim Hölscher goede scoringskansen. Gescoord werd er echter niet meer waardoor FC Twente B1 de eerste oefenwedstrijd van het seizoen 2011/2012 met 0-2 verloor.
Aanstaande dinsdag staat voor de Tukkers in Dortmund de tweede oefenwedstrijd op het programma. Het team gaat dan op bezoek op BVB Dortmund u17.
FC Twente B1 – MSV Duisburg u17 0-2
Scoreverloop:
26’ MSV Duisburg 0-1
48’ MSV Duisburg 0-2
Selectie FC Twente B1: Stienemann, Jordache, Schwering, Gortemaker, D. van der Lely, Tanda, Nyamsangya, Swieter, Hölscher, Elfert, Army-Vida, van Lunteren, de Wit, Oosterwijk, Abdo (gastspeler), Samoel.










